Jak naprawić dziury w jeansach? Tutorial DIY


DIY tutoriale / środa, Maj 8th, 2019

No dobra, kto dał się skusić i kupił modne w ostatnim czasie spodnie z dziurami? Tak, też mam wrażenie, że trudno znaleźć jeansy, które byłyby w jednym kawałku 🙂 W każdym razie, kiedyś też uległam i skończyło się zdziwieniem Bunia: „Mamo, po co kupiłaś stare spodnie?” Ich praktyczność skończyła się wraz z nadejściem jesieni – tak trafiły na dno szafy. A że ostatnie tygodnie obfitowały w wielkie porządki, wyciągnęłam moją parę i postanowiłam coś z nimi zrobić, by nosić je częściej niż tylko przy pogodzie +20 stopni Celcjusza. Ty też możesz zostać bohaterem w swoim domu i uratować jakieś jeansy.

Potrzebujemy:
– spodni, które chcemy naprawić,
– małego kawałka jeansu,
– maszyny i nici (w zbliżonym lub kontrastowym kolorze).

Zanim zaczniemy prasujemy spodnie i układamy na płasko.

1. Z dodatkowego kawałka jeansu wycinamy kształt zbliżony do naszej dziury – powinien mieć ok. 2 cm zapasu z każdej strony. Przypinamy szpilkami od wewnątrz.

2. Zszywamy, najpierw w poprzek nogawki. Linie nie muszą być idealnie równoległe – wystarczy, że zaczniemy szyć jedną linię do przodu, kolejną szyjąc wstecznie (do tyłu).

3. Następnie zszywamy wzdłuż nogawki, tak samo szyjąc do przodu i wstecz.

4. Nadmiar materiału po lewej stronie możemy ściąć – przydadzą się nożyczki z ząbkami.

I to wszystko – proste prawda? W taki sam sposób możesz naprawić drobne przetarcia w kroku (sprawdzone!) lub ozdobić  jakąś parę kontrastowym kolorem nici.

Wszystkie moje wpisy powstają z zaangażowaniem i chęcią, dlatego jeśli spodobał Ci się ten post, byłoby mi niezmiernie miło gdybyś zostawił/a ślad swojej obecności w komentarzu lub udostępnił/a go innym, za co z góry dziękuję!

4 Replies to “Jak naprawić dziury w jeansach? Tutorial DIY”

 1. Cześć,
  Ja zazwyczaj używam łatek do przyprasowania, a potem przyszywam je wzdłuż brzegu kolorową nitką 🙂
  A Twój sposób jest fajny i daje ciekawe efekty 🙂
  Pozdrawiam,
  Kasia

 2. Witam. Mogę prosić o poradę jak naprawić jeans z dziurą po przetarciu przy kroku aby nie było widac ? Jest to mój problem od lat i przeważnie spodnie lądują w koszu, bo dziura po zszyciu powieksza się.

  1. Przede wszystkim – zareagować od razu 🙂 przeszywam dokładnie tak samo, podkładając pod spód kawałek jeansu (jest mocny, próbowałam z bawełną, nie zdaje egzaminu) i zszywając nitką w podobnym kolorze. Niestety, często przeciera się obok, ale udało mi się przedłużyć życie mężowych spodni na jakiś czas. A, i pamiętaj, żeby łatka była większa od dziury – najlepiej zacząć zszywanie tam, gdzie materiał jest w dobrej kondycji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *