Jak naprawić dziury w jeansach? Tutorial DIY


DIY tutoriale / środa, 8 maja, 2019

No dobra, kto dał się skusić i kupił modne w ostatnim czasie spodnie z dziurami? Tak, też mam wrażenie, że trudno znaleźć jeansy, które byłyby w jednym kawałku 🙂 W każdym razie, kiedyś też uległam i skończyło się zdziwieniem Bunia: „Mamo, po co kupiłaś stare spodnie?” Ich praktyczność skończyła się wraz z nadejściem jesieni – tak trafiły na dno szafy. A że ostatnie tygodnie obfitowały w wielkie porządki, wyciągnęłam moją parę i postanowiłam coś z nimi zrobić, by nosić je częściej niż tylko przy pogodzie +20 stopni Celcjusza. Ty też możesz zostać bohaterem w swoim domu i uratować jakieś jeansy.

Potrzebujemy:
– spodni, które chcemy naprawić,
– małego kawałka jeansu,
– maszyny i nici (w zbliżonym lub kontrastowym kolorze).

Zanim zaczniemy prasujemy spodnie i układamy na płasko.

1. Z dodatkowego kawałka jeansu wycinamy kształt zbliżony do naszej dziury – powinien mieć ok. 2 cm zapasu z każdej strony. Przypinamy szpilkami od wewnątrz.

2. Zszywamy, najpierw w poprzek nogawki. Linie nie muszą być idealnie równoległe – wystarczy, że zaczniemy szyć jedną linię do przodu, kolejną szyjąc wstecznie (do tyłu).

3. Następnie zszywamy wzdłuż nogawki, tak samo szyjąc do przodu i wstecz.

4. Nadmiar materiału po lewej stronie możemy ściąć – przydadzą się nożyczki z ząbkami.

I to wszystko – proste prawda? W taki sam sposób możesz naprawić drobne przetarcia w kroku (sprawdzone!) lub ozdobić  jakąś parę kontrastowym kolorem nici.

Wszystkie moje wpisy powstają z zaangażowaniem i chęcią, dlatego jeśli spodobał Ci się ten post, byłoby mi niezmiernie miło gdybyś zostawił/a ślad swojej obecności w komentarzu lub udostępnił/a go innym, za co z góry dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *