Szyciowe podstawy – filmy i kanały przydatne w nauce szycia


DIY tutoriale / środa, 19 września, 2018

Uczysz się szyć? W przypływie euforii kupujesz książki i gazety i czytasz. Im dłużej czytasz, tym mniej rozumiesz. Zwłaszcza, jeśli chodzi o zawiły opis wybranego wykroju z czasopisma. Jest to całkowicie zrozumiałe! Umówmy się – zdania złożone jak materiał w kontrafałdzie potrafią doprowadzić na skraj szyciowej rozpaczy. Nauka szycia może być podana w bardziej przystępny sposób. Z pomocą idą twórcy internetowi, a ja podrzucam kilka sprawdzonych miejsc, gdzie szukać video przydatnych w nauce szycia.

 1. Burda – oprócz gazety z wykrojami, wydawnictwo proponuje sporo ciekawych video, dostępnych na YouTube. I to naprawdę na wysokim poziomi, zwłaszcza pod kątem technicznym. To stąd warto nauczyć się jak zrobić odszycie, wykończyć dekolt plisą ze skosu, wszyć rękawy reglanowe lub zrobić estetyczne falbanki. Mój faworyt!

 2. Strefa Kroju i Szycia znana jest w internetowych stronach przede wszystkim z popularnych kursów szycia, stacjonarnych oraz online. Na ich kanale są tylko 2 filmy, ale jeden z nich jest niezwykle przydatny, czyli wszywanie zamka rozdzielczego do bluzy.
 3. Domowa TV – mimo, że nie jest to blog (i kanał) typowo szyciowy, znajdziemy tu kilka bardzo przydatnych filmików, np. jak przerysować wykrój z Burdy lub uszyć dwustronny komin. To dzięki Domowej pojęłam jak wszyć podszewkę do zimowego płaszcza, wzorując się na instrukcji szycia dwustronnej kurtki.

 4. UltraMaszyna to przede wszystkim miejsce gdzie możesz skorzystać z kursów stacjonarnych. Dla tych, którym Warszawa jest nie po drodze zostają instrukcje online, na blogu i w formie video. Znajdziesz tu instrukcje szycia prostych ubrań, w sam raz na rozgrzewkę przed bardziej skomplikowanymi fasonami 🙂

Jak już obejrzycie i przyswoicie wiedzę zawartą w proponowanych filmach, szyciowy świat stoi przed Wami otworem! A w komentarzach dodajcie kolejne propozycje – stwórzmy razem prawdziwą szyciową bazę danych, by nauka szycia była czystą przyjemnością 🙂

Wszystkie moje wpisy powstają z zaangażowaniem i chęcią, dlatego jeśli spodobał Ci się ten post, byłoby mi niezmiernie miło gdybyś zostawił/a ślad swojej obecności w komentarzu lub udostępnił/a go innym, za co z góry dziękuję!

One Reply to “Szyciowe podstawy – filmy i kanały przydatne w nauce szycia”

 1. Cześć,
  Sądzę, że większość filmów po prostu wystarczy wyszukać na you tubie. Bardzo dużo wiedzy jest na filmikach, które są po angielsku, więc jeśli ktoś zna język, to naprawdę dużo może znaleźć. 🙂
  Pozdrawiam,
  Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *