Śpiwór rekin dla nieustraszonych! DIY – wykrój i tutorial szycia dla początkujących


DIY tutoriale / niedziela, Sierpień 12th, 2018

Są takie rzeczy, które szyje się z czystą przyjemnością. Któregoś popołudnia Bunio zajrzał w mój ekran – a wiadomo, Pinterest na tapecie się przewijał. I tam wypatrzył on śpiwór rekina. Przy dźwięku fanfar (Mamo! Mamo! Uszyj mi! Mamo!) zasiadłam do maszyny i powstał on – rekinowy przyjaciel mojego syna.

Do uszycia śpiwora wykorzystałam jednolitą bawełnę w kolorze szarym i czerwonym oraz resztki polaru. Całość usztywniłam owatą o grubości 6 mm.

Wykrój

Nie przygotowywałam gotowego wykroju ze względu na rozmiar – mój śpiwór ma 160 cm długości! Nie mogę sobie póki co wyobrazić rysowania na sklejonych kartkach A4, skanowania, skalowania i składania w jeden plik. Niestety, może niedługo znajdę sposób na sensowniejsze przekazywanie Wam większych rozmiarowo rzeczy. Na schemacie poniżej pokażę Wam proporcje – wystarczy na kawałku materiału zaznaczyć odpowiednie punkty i według nich narysować kształt śpiwora.

Krojenie i szycie

Wszystkie informacje zamieściłam w tutorialu przygotowanym dla Allegro – możecie znaleźć go tutaj. To co mogę dodać – płetwy boczne i dolną usztywniamy co najmniej dwoma warstwami owaty, zdecydowanie lepiej trzymają formę.

Śpiwór rekin stał się obowiązkowym elementem wystroju wnętrza Buniowego pokoju. Chodź na razie jest w lekkiej odstawce ze względu na upały, wiem że wróci do łask – codziennie dostaje czułe „dobranoc” od swojego właściciela 🙂

Wszystkie moje wpisy powstają z zaangażowaniem i chęcią, dlatego jeśli spodobał Ci się ten post, byłoby mi niezmiernie miło gdybyś zostawił/a ślad swojej obecności w komentarzu lub udostępnił/a go innym, za co z góry dziękuję!

 

4 Replies to “Śpiwór rekin dla nieustraszonych! DIY – wykrój i tutorial szycia dla początkujących”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *