Hamak brazylijski DIY – wykrój i tutorial szycia dla początkujących


DIY tutoriale / środa, Sierpień 1st, 2018

Lato na półmetku! Ta smutna informacja dotarła dziś rano do mojego mózgu, burząc poczucie błogiego relaksu. Z wielu wakacyjnych planów, większość jeszcze przed nami, więc równowaga wewnętrzna powróciła, jak fala upałów nad Polskę. Jednym z niespełnionych marzeń jest dom na wsi – nasza letnia, podmiejska rezydencja letnia. Niestety, wszystko co znajdujemy w albo jest za drogie, albo w opłakanym stanie, albo na końcu świata. Tak więc spryt MacGyver’a i urok kota ze Shreka nie idzie w parze z efektywnością naszych poszukiwań. Dla pocieszenia i otarcia łez, wysychających w tych temperaturach jeszcze w kącikach oczu, uszyłam sobie hamak. I to nie zwykły hamak, tylko hamak brazylijski, który póki co wyląduje na balkonie, a w przyszłości w ogrodzie naszej letniej rezydencji.

Krojenie

Do uszycia hamaku możemy wykorzystać bawełnę (tylko o gramaturze więcej niż 100, idealnie sprawdzą się te grubsze z Ikea) – ja użyłam kawałków zakupionej w SH poszwy bawełnianej. Najważniejsze, by materiał był wytrzymały i przyjemny w kontakcie ze skórą.

Całość składa się z jednej części – trapezu o wymiarach podanych na schemacie poniżej (uwzględniają one centymetrowe zapasy na szwy):

Szycie

Pełną instrukcję szycia ze zdjęciami znajdziecie na stronie Allegro. To co mogę dodać po kilku użyciach – zawiążcie supły też tuż pod poprzeczką, dzięki temu konstrukcja jest stabilniejsza.

Mój hamak zabrałam ze sobą do parku. Może i ludzie patrzyli, ale ja wiem, że w ich sercach kiełkowała zazdrość i nikczemna myśl, by znaleźć się na moim, wymoszczonym skrzętnie, miejscu. Także szable (maszyny i wiertarki!) w dłoń i dajmy sobie trochę wygodny na ostatnie tygodnie lata!

Co jeśli nie hamak? Sprawdź jak łatwo możesz samodzielnie odnowić leżak:

Odnowiony leżak DIY, czyli czy ktoś widział wiosnę?

A jeśli masz ogród, śmiało możesz uszyć tipi!

Prezenty świąteczne DIY – Buniowe tipi, spełenienie moich marzeń z dzieciństwa

Wszystkie moje wpisy powstają z zaangażowaniem i chęcią, dlatego jeśli spodobał Ci się ten post, byłoby mi niezmiernie miło gdybyś zostawił/a ślad swojej obecności w komentarzu lub udostępnił/a go innym, za co z góry dziękuję!

4 Replies to “Hamak brazylijski DIY – wykrój i tutorial szycia dla początkujących”

  1. Też marzy mi się jakaś ‚rezydencja’ z ogrodem. Czasem desperacko myślę, żeby chociaż taki miejski ogródek działkowy, żeby na hamaku i boso po trawie… 🙂 Życzę nam powodzenia, a hamaczek SUPER!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *