A pocałujcie mnie wszyscy w kokardę!


lifestyle / wtorek, 22 maja, 2018

Trzydziestka to nie przelewki! Życie nieubłaganie pcha nas do przodu. Wciąż czuję się dwudziestolatką, jednak rok 2018 kieruje mnie w stronę akceptacji faktów oczywistych. Tak, mam 30 lat. I się z tego cieszę!

Życie pozwoliło mi w końcu się zbuntować. Tak jest! Po latach wypełniania obowiązków życiowych, ciągłego brnięcia do przodu, zdobywania wykształcenia, pracy, budowania zdrowego małżeństwa i walkę o możliwość zostania rodzicem – mam dość. Tak, jestem zmęczona. Szczęśliwa, ale zmęczona.

Wiem, wiem, powiesz mi – takie jest życie! Szereg obowiązków szczelnie wypełnia nam dzień po dniu, tydzień po tygodniu. Padasz na twarz. A jeszcze trzeba posprzątać i ugotować obiad, bo przecież zdrowie żywienie to podstawa! No i zawsze znajdzie się ktoś, kto powie Ci, że tak naprawdę nie ogarniasz, bo okna nie umyte od roku. A ty wiesz, że zamiast walczyć z brudnymi szybami wolałaś odwiedzić bliską Ci osobę, która potrzebowała wsparcia. I to akurat dziś, kiedyś marzyłaś o tym, by wcześniej położyć się spać. A jeszcze praca upomina się o Twoją uwagę, a dziecko i mąż robi wyrzuty, że musiałaś zostać dziś dłużej.

Znasz to? Ja znam. Doszłam do momentu, gdy poczułam się pusta. Bezsilna. Nieasertywna. Z niewyobrażalną ilością obowiązków i ciężarów niesionych na swoich barkach. Wiem, nie mam najgorzej – wszyscy jesteśmy zdrowi, mamy pracę i dach nad głową. Jednak codzienność potrafi być przytłaczająca. Nie chodzi o to, by unikać odpowiedzialności, tylko by znaleźć złoty środek.

Pamiętaj, że w Twoim słowniku oprócz słowa „tak”, jest również słowo „nie”. Masz prawo go używać.

Masz prawo komuś odmówić.

Masz prawo wyrazić swoją opinię.

Masz prawo mieć swoje zdanie. Masz prawo wyrazić je głośno – w sposób kulturalny, nie obrażając i nie raniąc innego człowieka.

Masz prawo zmienić swoje zdanie.

Masz prawo nie rozumieć i nie wiedzieć.

Masz prawo zadawać pytania, nawet jeśli komuś wydają się głupie.

Masz prawo popełniać błędy.

Masz prawo podejmować decyzje, nawet jeśli ktoś stwierdzi, że są złe.

Masz prawo bać, złościć i cieszyć się. Masz prawo okazywać swoje emocje.

Masz prawo do prywatności i niezależności.

Masz prawo decydować, czy chcesz komuś pomóc.

Masz prawo brać odpowiedzialność za swoje życie.

Pamiętaj o swoich prawach, nie tylko o obowiązkach.

Wszystkie moje wpisy powstają z zaangażowaniem i chęcią, dlatego jeśli spodobał Ci się ten post, byłoby mi niezmiernie miło gdybyś zostawił/a ślad swojej obecności w komentarzu lub udostępnił/a go innym, za co z góry dziękuję!

One Reply to “A pocałujcie mnie wszyscy w kokardę!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *