Flanelowa piżama, czyli wieczorne party! Tutorial DIY – część 2


DIY tutoriale / środa, 10 stycznia, 2018

Czas na spodnie! Flanelowa piżama, oprócz góry, którą nauczyliśmy się szyć w poprzednim wpisie, powinna zawierać też spodnie.  I to nie byle jakie, ale najmilsze i najprzyjemniejsze spodnie do spania. Tak, by nic nie zakłócało snu dziecięcia.

Flanelowa piżama, czyli wieczorne party! Tutorial DIY – część 1

Tak jak w pierwszej części musieliśmy się trochę pofatygować, to przy szyciu spodni będzie łatwo i przyjemnie. Wykrój, z którego korzystałam, możecie znaleźć tutaj:

Gratis naaipatroon – Dex Pants

*** Pamiętaj, by przed krojeniem materiału sprawdzić rozmiar, każda rozmiarówka jest trochę inna.

 

Krojenie

Kroimy zgodnie z założeniami gotowego wykroju: przód i tył (raz z podwójnie złożonego materiału) oraz pasek. Zrezygnowałam z mankietów, tak więc musiałam przedłużyć nogawkę o kilka centymetrów.

Szycie

1. Zszywamy ze sobą przód i tył nogawki (szew zewnętrzny i wewnętrzny). Rozprasowujemy.

2. Zszywamy nogawki spodni. Składamy nogawki prawymi stronami do siebie (wkładając jedną nogawkę w drugą). Zszywamy, rozprasowujemy.

3. Przygotowujemy pasek. Zszywamy krótsze brzegi, zostawiając otwór na wywinięcie. Składamy na pół, prawą stroną na zewnątrz.

4. Wszywamy pasek do spodni. Wyznaczamy 4 symetryczne punkty na obwodzie paska, które przypinamy do spodni w odpowiednich miejscach: szew przedni, tylni i oba szwy boczne – dzięk temui równomiernie rozłożymy materiał. Jeśli potrzebujemy, dodajemy kolejne 4 punkty, umieszczone w połowie wyznaczonych przed chwilą odległości.

Zszywamy, odwracamy na prawą stronę, rozprasowujemy. Wciągamy gumkę, zszywamy recznie otwór. Możemy przestębnować zapas szwu.

5. Nogawki spodni wykańczamy mankietem (jak w oryginalne) lub podłożeniem. Ja zdecydowałam się na ten drugi sposób z uwagi na małą elastyczność flaneli i wygodę użytkowania. Możemy dodać elementy ozdobne – ja wybrałam kieszeń z filcowymi wąsami.

Flanelowa piżama jest gotowa! Jeśli chcesz, by wyglądała naprawdę świetnie – zadbaj o szczegóły: równe linie stębnówek, kwadratowe narożniki, estetycznie wykończone dziurki na guziki. Z pozoru mało istotne rzeczy, które tworzą efekt końcowy.

Wszystkie moje wpisy powstają z zaangażowaniem i chęcią, dlatego jeśli spodobał Ci się ten post, byłoby mi niezmiernie miło gdybyś zostawił/a ślad swojej obecności w komentarzu lub udostępnił/a go innym, za co z góry dziękuję!

3 Replies to “Flanelowa piżama, czyli wieczorne party! Tutorial DIY – część 2”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *