Bluzka z falbanami, czyli akcja WWU – darmowy wykrój do pobrania


DIY tutoriale / czwartek, 13 lipca, 2017

W końcu przeszłam do trybu wakacyjnego! Choć za oknem mamy wybuchową mieszankę wiosenno-jesienną, a naszą główną rozrywką ostatnich dni są skoki w największej kałuży na osiedlu, postanowiłam zaryzykować i uszyć sobie – uwaga! LETNIĄ bluzkę. Tym samym rozpoczynam cykl wpisów pod tajemniczą nazwą WWU.

WWU – o co chodzi?

O Wykroje Warte Uwagi. Otwarta społeczność szyjąca regularnie podrzuca sobie ciekawe wykroje, nieraz darmowe i ogólno dostępne. Jednak, tak jak przy zakupie auta czy wyborze przyszłego małżonka, zdarzają się buble. I tu wkraczam ja! Na ochotnika, z potrzeby szlifowania swego szyciowego warsztatu, przetestuję szablony godne uwagi i podzielę się z Wami swoimi przemyśleniami.

Na pierwszy ogień idzie falbaniasta bluzka. Wykrój znajdziecie tutaj:

DIY Costura: Como hacer blusa con volantes en las mangas (patrones gratis)

Jest dostępny w trzech rozmiarch: 36, 38/40 oraz 42, wraz z instrukcją szycia w formie video. Szyje się przyjemnie, nie ma bubli i przykrych niespodzianek. Warto sprawdzić wcześniej rozmiarówkę (nie ma tabeli rozmiarów), moja bluzka wyszła minimalnie za szeroka. Jedyną trudnością okazało się ładne podłożenie brzegów falban, dlatego warto przed szyciem zaprasować żelazkiem zapas materiału i spiąć szpilkami. I nie poddawać się, gdy za pierwszym razem nie wyjdzie perfekcyjnie – prujemy i próbujemy dalej 🙂

Największym problemem okazała się pogoda – po co szyć letnie bluzki, skoro za oknem leje i wieje? Udało się nam jednak złapać trochę słońca i zrobić kilka zdjęć w Supraślu – jednym z najbardziej urokliwych zakątków Podlasia. 

Wszystkie moje wpisy powstają z zaangażowaniem i chęcią, dlatego jeśli spodobał Ci się ten post, byłoby mi niezmiernie miło gdybyś zostawił/a ślad swojej obecności w komentarzu lub udostępnił/a go innym, za co z góry dziękuję!

16 Replies to “Bluzka z falbanami, czyli akcja WWU – darmowy wykrój do pobrania”

  1. Mam zamiar uszyc sukienke z takimi rękawami ale nie mogę znaleźć tej instrukcji wideo , mozesz mi podpowiedzieć? Super Ci wyszla ta bluzka

  2. Dzień dobry, miałam okazje szyć z tego wykroju. Jednak dla mnie bluzka wyszła za wąska i lekko krótka( mam 175cm wzrostu) także dla kobiet wysokich lepiej sprawdzić dokładnie wymiar bo sugerując się rozmiarem może być niedopasowana.
    Polecam tutorial, pomimo że jest w języku włoskim wszytsko dokładnie widać ?
    Bluzka piękna! ?

    1. najlepiej będzie jak wydrukujesz szablon, skleisz kartki i „na płasko” zmierzysz, ile w każdym rozmiarze masz luzu przy takich wymiarach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *