5 rzeczy, po których wszyscy poznają, że jesteś mamą


lifestyle / poniedziałek, 29 maja, 2017

Nie musisz nawet mówić, nie musisz iść z dzieckiem, a i tak wszyscy będą wiedzieć, że jesteś mamą. Po dwóch latach szalonej przygody, zwanej macierzyństwem, zauważyłam kilka cech wspólnych dla przedstawicielek najciekawszej posady na świecie.

1. Nieproporcjonalnie wielka torebka. Bo musisz mieć wszystko: picie, jedzenie, pieluchę, chusteczki mokre, chusteczki suche, zabawkę grającą, niegrającą, książeczkę i łyżeczkę. A skoro wychodzisz bez dziecka raz na jakiś czas, po co wyjmować to wszystko z torebki?

2. Znasz rozkład najlepszych placów zabaw w mieście. Nie wiesz, gdzie są kluby czy puby. Możesz jednym tchem wymienić kawiarnie i restauracje posiadające kącik dla dzieci. Inne znasz tylko z nazwy, gdy pędzisz z wózkiem i rozwianym włosem, ewentualnie z fejsubkowej tablicy modnych koleżanek.

3. Zabranie zakupów, zajmujących cały bagażnik waszego rodzinnego kombi, nie jest żadnym problemem. Przecież masz pięć par rąk na wszystkie torby, zabawki, no i jeszcze dodatkowe ramię do noszenia zmęczonego dziecka.

4. Nie oglądasz się na widok płaczącego dziecka, ciesząc się w sercu, że to nie twoje. Nie reagujesz na małego awanturnika w centrum handlowym. Jedyną odpowiedzią jest pełne empatii spojrzenie w kierunku zawstydzonych rodziców, mówiące: „wszyscy to przechodziliśmy, kiedyś (czyli za 20 lat) to minie!”

5. Zakupy odzieżowe przebiegają według utartego już schematu: 10% czasu na dziale damskim i 90% na dziale dziecięcym. Bo przecież to wszystko takie piękne! 🙂

Możemy się kamuflować. Możemy czasem ponarzekać na swój los, usłany przeszkodami z klocków lego, czyhających w najmniej odpowiednim punkcie podłogi. A z drugiej strony – te małe smaczki sprawiają, że nasza codzienność jest jak dobry film przygodowy. Czego chcieć więcej? 🙂

Wszystkie moje wpisy powstają z zaangażowaniem i chęcią, dlatego jeśli spodobał Ci się ten post, byłoby mi niezmiernie miło gdybyś zostawił/a ślad swojej obecności w komentarzu lub udostępnił/a go innym, za co z góry dziękuję!

4 Replies to “5 rzeczy, po których wszyscy poznają, że jesteś mamą”

  1. Otóż to! Mój mąż ostatnio powiedział, że od pojawienia się córeczki zaczęliśmy należeć do zupełnie innej grupy społecznej. I nagle ma o czym pogadać ze wszystkimi koleżankami z pracy… Choć z tego ostatniego to akurat nie wiem, czy powinnam się cieszyć 😉

    Bardzo tu u Ciebie przyjemnie, będę zaglądać częściej.
    I zapraszam w wolnej chwili z rewizytą 🙂
    Pozdrawiam!

  2. Nie wierzyłam w te wszystkie opowieści, dopóki sama nie zostałam mamą małego Rysia. Teraz mam mięśnie od dźwigania niczym kulturystka, mój ostatni zakup dla siebie to spodnie ciążowe (nie chodzę w nich już od pół roku) a jak przechodzę przez rzadko odwiedzane miasto to zawsze jestem przezdziwiona; Ile nowych klubów! I ja tu jeszcze nie byłam?! Napewno kiedyś wpadnę! Napewno będę miała czas:P Jak się młody wyprowadzi chyba 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *