Lekki lifting wiosenny – okładka z gumką na Bibilię, książkę lub terminarz DIY


DIY tutoriale / czwartek, 2 marca, 2017

Z nadejściem wiosny dostaję zazwyczaj jakiegoś kopa energii, który objawia się pod postacią: mycia okien (rzadko), przesadzania kwiatków (częściej) lub szaleńczego szycia (najczęściej). Tak więc, z okazji Dnia Kobiet, powstała okładka na Biblię (w liczbie bardzo mnogiej). W łatwy sposób można odświeżyć ulubiony notes lub terminarz. Do dzieła! 🙂

Krojenie

Na początku potrzebujemy 3 wymiarów wybranej książki: wysokości, szerokości i grubości grzbietu. Warto dodać 1 cm luzu (to nie to samo, co zapasy na szwy), by okładka nie była zbyt dopasowana.

Na tej podstawie rysujemy schemat:

Jeśli planujemy użyć więcej niż jednej tkaniny, całą okładkę dzielimy w dowolny sposób. Ja nie szalałam i podzieliłam całość na dwie równe części. Dodajemy 1 cm zapasu na szwy i całość usztywniamy flizeliną (opcjonalnie można wszyć owatę).

Szycie

1. Zszywamy ze sobą poszczególne części okładki. Rozprasowujemy.

2. Wykańczamy boki – overlock, zygzak lub stębnówka.

3. Zakładamy założenia. Możemy dodać cm luzu z każdej strony. Oznaczamy szpilkami lub nacinkami, przewracamy na drugą stronę i spinamy tak, by prawa strona była wewnątrz.

4. Dodajemy gumkę. Szpilkami mocujemy kilka cm od brzegu (co najmniej 3 cm), wewnątrz założenia.

5. Jeśli chcemy estetycznie schować wszystkie nitki i usztywnienie, możemy wykorzystać białą, cienką bawełnę. Układamy kawałek odpowiedniej wielkości w taki sposób:

6. Zszywamy tylko wzdłuż górnego i dolnego brzegu. Wywijamy na prawą stronę i rozprasowujemy.

Koniec 🙂 Łatwo, szybko i przyjemnie możemy zrobić sobie lub innym prezent. Moje egzemplarze, w ilości hurtowej, powstają z okazji Niezwykłego Dnia Kobiet – wydarzenia, którego szczegóły możesz poznać tutaj.

Wszystkie moje wpisy powstają z zaangażowaniem i chęcią, dlatego jeśli spodobał Ci się ten post, byłoby mi niezmiernie miło gdybyś zostawił/a ślad swojej obecności w komentarzu lub udostępnił/a go innym, za co z góry dziękuję!

One Reply to “Lekki lifting wiosenny – okładka z gumką na Bibilię, książkę lub terminarz DIY”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *