Recykling roku, czyli jak ze starych jeansów uszyć całkiem nowe + wykrój spodni dziecięcych do pobrania


DIY tutoriale / wtorek, 28 lutego, 2017

Mam takie miejsce w moim pokoju szyciowym, w którym kumulują się rzeczy „do przerobienia”. Począwszy od szalików, poprzez nieudane zakupy w sh, skończywszy na nienoszonych ubraniach M. Miejsce pełne niespodzianek i zaskoczeń. Znalazłam ostatnio nowy wykrój na chłopięce spodnie i stare jeansy M. – przypadek? Nie sądzę! 🙂

Zdjęć niestety nie zrobiłam, bo nie wróżyłam temu przedsięwzięciu jakichkolwiek sukcesów. Sz(ż)ycie znów mnie zaskoczyło. Więc liczę na Waszą wyobraźnię.

Zanim przystąpimy do szycia jeansu, koniecznie użyj igły do tego celu (np. 110). Niech Cię ręka Boska chroni przed pomysłem szycia jakąś cieńszą igłą. Szkoda maszyny i Twoich nerwów. Do tego, jeśli bawimy się w recykling, nasze pierwotne ubranie musimy uprać, wyprasować i rozpruć, w stopniu jakim jest to możliwe – mi zależało na kilku oryginalnych szwach. Ważne jest, aby przy krojeniu materiał leżał idealnie płasko, inaczej mogą wyjść cuda i dziwy.

Jako, że miałam spory zapas materiału, rozcięłam szwy boczne i wewnętrzne nogwek, obciełam pasek, uważając by nie naruszyć kieszeni – zaplanowałam ich ponowne wykorzystanie. Użyłam tego wykroju w wersji regular, który z czystym sercem i sumieniem mogę polecić. Sprawdzając co chwilę symetrię wycięlam część przednią i tylną spodni. Zmniejszyłam worki kieszeni.

Zszyłam po kolei, rozprasowałam. Na przodzie, używając nitki do jeansu, naszyłam imitację rozporka.

Po krótkiej przymiarce (model spał, więc musiały mi wystarczyć aktualne spodnie zainteresowanego) okazało się, że są za długie. Znając jednak tempo wzrostu mojego dziecka postanowiałam nie skracać, tylko podłożyć nogawki.

Zamiast jeansowego paska (po co się tak męczyć w sobotę o 21?) z bluzy, którą znalazłam przy spodniach (kolejny przypadek?) wycięłam ściągacz i przyszyłam do spodni. Do tego guma i voila! Spodnie gotowe.

Wszystkie moje wpisy powstają z zaangażowaniem i chęcią, dlatego jeśli spodobał Ci się ten post, byłoby mi niezmiernie miło gdybyś zostawił/a ślad swojej obecności w komentarzu lub udostępnił/a go innym, za co z góry dziękuję!

8 Replies to “Recykling roku, czyli jak ze starych jeansów uszyć całkiem nowe + wykrój spodni dziecięcych do pobrania”

  1. eh, nie wierzyłam w sukces 🙂 ale mam jeszcze jedną parę spodni do przerobienia, cienki jeans idealny na krótkie spodenki – zrobić tutka? 🙂 Za tak miły komplement bardzo, bardzo dziękuję! 🙂

 1. Cześć, pomysł super, idealnie jak dla mnie trafiony, bo własnie przeglądam stare jeansy pod katem przeróbek tylko bardziej na spódniczki.
  Natomiast mam jedne jeansy córki imitujące wąskie dresowe spodnie i one mają taki ściągacz własnie. Chciałam je rozpruć i wg nich skroić nowe ( znalazłam jeansową dresówkę z resztek ) tylko nie mam pojęcia jak zabrać się za wszywanie tego ściagacza, podpowiesz ?

  1. W telegrficznym skrócie, wszywam tak jak ściągacze w bluzach. Złożony na pół wkładam do środka spodni i zszywamy razem. Rozprasowujemy, wciągamy gumkę i stębnujemy. Tak na szybko – dokładny tutarial pojawi się w najbliższych tygodniach 🙂

 2. Bardzo mi się spodobały te spodenki i chcę takie uszyć dla siostrzeńca, byłam na stronie z wzorami, którą wskazałaś i tam jest kilka modeli do zakupu: za 2,4 i 6 euro – nie wiem czym się różnią. Możesz mi pomóc?
  I dołączam się z prośba o tutek – początkująca jestem 🙂

  1. Nie sprawdzałam, czym się różnią – pobierałam jeszcze ten wykrój w czasie, gdy był bezpłatny. Jak będę robić tutorial, to postaram się znaleźć jakiś szablon do darmowego wykorzystania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *