Mini szycie, część II. Marzycielski śliniak – wykrój do pobrania, DIY.


DIY tutoriale / wtorek, 1 listopada, 2016

Poprzedni post przypadł Wam do gustu, przez jeden wieczór było kilkaset wejść na bloga! Tak więc zostajemy w tematyce kreatywnego wykorzystania małych kawałków materiału.

Dzisiaj coś dla mam, ale nie tylko – jak macie kogoś, kto ma lub będzie miał dziecko – nie ma praktyczniejszego prezentu 🙂 Wiem co mówię, moje śliniaki szyte półtorej roku temu dopiero niedawno wyszły z użytku. Wykrój, który Wam przygotowałam jest trochę dłuższy niż standardowo występujące egzemplarze, nadaje się dla dzieci od ok. roku.

Zużycie materiału – potrzebny będzie nam kawałek o wymiarach 45x30cm, dwie sztuki. W zależności od dostępności materiału możecie swobodnie go skrócić. Albo połączyć kilka tkanin. Wyobraźnia nie ma granic 🙂

Krojenie – wedlug zamieszczonego wykroju. Po wydrukowaniu sprawdź skalę (odcinek 5 cm z boku każdej ze stron), wytnij i sklej obie części. Kroimy 2x z podwójnie złożonego materiału (materiał wierzchni i spód).

śliniak I
ślniak II

Szycie:

  1. Jeśli kroiliśmy z kilku materiałów – łączymy ze sobą poszczególne części, tak by otrzymać jeden panel wierzchni i jeden panel spodu.
  2. Układamy prawymi stronami do siebie, zszywamy stębnówką, zostawiając otwór na wywinięcie. Wszystkie łuki ostrożnie nacinamy, zarówno te wewnętrzne jak i zewnętrzne – dzięki temu uzyskamy ładny kształt po wywinięciu.
  3. Wywracamy na prawą stronę, bardzo dokładnie rozprasowujemy szwy. Zszywamy otwór i stębnujemy ok. 0,5cm od brzegu.
  4. Doszywamy rzep. Uwaga – pamiętaj, żeby twardsza część rzepa nie podrażaniała szyi dziecka, wszyj ją od odpowiedniej strony. Rzep możesz przyszyć zygzakiem lub stębnówką.

I tyle. Czasem nie potrzeba wiele, by zrobić komuś prezent 😉

A tak wygląda moja wersja dla jakiegoś rozmarzonego osobnika, bujającego w chmurach. Na zdjęciach z poduszką podróżną 🙂

2 Replies to “Mini szycie, część II. Marzycielski śliniak – wykrój do pobrania, DIY.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *