Jajko uczy kurę, czyli życie z dwulatkiem


lifestyle / wtorek, 12 stycznia, 2016

Z zaskoczenia zostałam mamą. I to nie niemowlaka, tylko od razu ponad rocznego dziecka. Było łatwo? Nie. I nadal nie jest 😉 Czego nauczyłam się przy moim już prawie dwuletnim dziecku?

IMG_20160112_194304[1]

1. Czas jest pojęciem względnym. Rozciąga się niemiłosiernie, gdy trzeba się ubrać. Albo zjeść. Albo zasypiać. Nie mówiąc o sytuacji, gdy musimy zatrzymać się na czerwonym, postać chwilę w kolejce, poczekać aż jedzenie się podgrzeje. „Poczekaj cierpliwie” to dwa najgorsze wyrazy w słowniku mojego syna.

2. Mała rzecz, a cieszy. Zaskakujące jest, czym dziecko potrafi się bawić. Karton, rolka papieru toaletowego, mop, butelka, kosz na pranie, kapcie taty, miska psa, sam pies – lista jest nieograniczona. Oczywiście żadne sklepowe zabawki nie są tak interesujące.

IMG_20160112_194217[1]

3. Zmienność emocji i nastroju dotyczy nie tylko kobiet. Bunt dwulatka jest gorszy niż huśtawka nastrojów w czasie PMS/ciąży/menopauzy. Mamy niemowlaków, cieszcie się (póki możecie). Ale światelkiem w tunelu jest fakt, że po kilku publiczych wybuchach uczysz się rozpoznawać, kiedy nastąpi tąpnięcie i sprytnie przekierowujesz uwagę: o! jakie duże auto jedzie!

4. Energia jest zasobem szybkoodnawialnym. Nie tylko u dzieci, również u rodziców. Pojęcie „jestem zmęczona po pracy” zamieniłam na „idę do pracy odpocząć fizycznie” 🙂 Ku własnemu zaskoczeniu doba ma więcej godzin, domowe czynności da się wykonać szybciej, a zakupy to już w ogóle w tempie ekspress. I nagle nastaje moment, w którym wszystko ucicha (drzemka), a ty nie wiesz co ze sobą zrobić. No i odpoczynkiem jest chwila na ławce na placu zabaw. Szybka regeneracja i biegniesz, bo musisz zdjać dziecko z drabinki. Ewentualnie pomóc wejść na zjeżdżalnię.

IMG_20160112_194335[1]

5. Pochuchane nie boli. To nasz rytułał. Świętość. I działa w obie strony. Przy wyrzynającej się aktualnie ósemce dostaję od syna buziaki i głaskanie po bolącym policzku. A każda kobieta lubi, gdy mężczyzna o nią dba. A jeśli tych mężczyzn jest dwóch, radość jest pełna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *